KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456403
nr 1445 6403
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Figur. Signerad. Olja på pannå, 30x23, yttermått inklusive ram: 43x37 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:55:26
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson